Wskazania Biskupa Gliwickiego z dnia 19.04.2020r.:
[szczegółowe wskazania dla naszej parafii znajdują się poniżej]

W nawiązaniu do Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń i zakazów w związku ze stanem epidemii, zmienia się dotychczasowe postanowienia w następujący sposób:

 1. Utrzymane zostają w mocy postanowienia Dekretu nr 363/20/A z dnia 25.03.2020 r. oraz Komunikatu z dnia 10.04.2020 r.
 2. Do odwołania pozostaje w mocy dyspensa od obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnejoraz w święta nakazane. Dlatego zachęcamy do uczestniczenia we Mszy św. za pośrednictwem radia, telewizji lub Internetu.

UCZESTNICY MSZY ŚW.:

 1. Zezwala się jednak na odprawianie Mszy św. z ludem z zastrzeżeniem, że w kościele może przebywać maksymalnie taka ilość osób, aby na jednego wiernego przypadało co najmniej 15 m² powierzchni użytkowej kościoła.
 2. Przypomina się, że osoby przebywające w kościele lub na cmentarzu zobowiązane są do zachowania sanitarnych wymogów bezpieczeństwa, w tym mają mieć zasłonięte usta i nos. Z obowiązku zakrywania ust i nosa zwolnieni są duchowni w czasie sprawowania obrzędów religijnych.

KOMUNIA ŚW.:

 1. Do Komunii św. należy podchodzić z zachowaniem odpowiedniej odległości między poszczególnymi osobami. Zaleca się, aby Komunię św. przyjmować na rękę. Natomiast osoby przyjmujące Komunię św. do ust powinny przyjmować ją na końcu.
 2. Kapłan udzielający Komunii św. musi obowiązkowo zdezynfekować ręce zarówno przed jej rozdaniem, jak i po zakończeniu obrzędu.

+ Jan Kopiec
Biskup Gliwicki

Wskazania szczegółowe dla naszej parafii wynikające z powyższych rozporządzeń i wskazań:

 1. Liczba osób uczestniczących we Mszach: nasz kościół ma 1115  m² w zawiązku z tym w naszej świątyni w tym samym czasie może przebywać maksymalnie 74 osób. W pierwszej kolejności zapraszamy do modlitwy osoby, które ofiarowały Msze św.;;
 2. Intencje Mszy św. ofiarowane na dany dzień (od poniedziałku, 20.04) będą odprawiane o godz. 8.00. Informacje dotyczące niedzieli (26.04) i następnego tygodnia będą podane w późniejszym terminie;
 3. Kancelaria parafialna: będzie czynna od poniedziałku do piątku od godz. 8.30 do 9.30. W kancelarii i w poczekalni może przebywać po jednej osobie. Pozostałych oczekujących prosimy o pozostanie w odpowiedniej odległości przed wejściem na plebanię.
  Wszystkie ważne sprawy nadal można załatwić drogą mailową, telefoniczną lub na naszej stronie na Facebooku. Zapraszamy także na nasz kanał na Youtube.
 4. Cmentarz: nasz parafialny cmentarz, nadal pozostaje otwarty, jednak prosimy, jeżeli nie jest to konieczne, o odłożenie odwiedzin na cmentarzu na czas późniejszy (zachęcamy do modlitwy za zmarłych w naszych domach).