XVII NIEDZIELA ZWYKŁA (25 lipca – 1 sierpnia 2021)

 1. Dzisiejsza kolekta to kolekta specjalna przeznaczona na prowadzone remonty w kościele. Za Tydzień kolekta na seminarium duchowne w Opolu, a przed kościołem zbiórka na rzecz poszkodowanych przez powodzie i nawałnice.
 2. Za tydzień w niedzielę (01.08) gościć będziemy w naszej parafii ks. dk. Przemysława Pawlak, który w ramach Niedzieli Pastoralnej będzie głosił w naszej parafialnej wspólnocie Słowo Boże. W tym dniu będzie można złożyć swoją ofiarę na rzecz Seminarium Duchownego.
 3. Do końca wakacji w naszej parafii obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św.:
  • poniedziałek, środę, piątek: godz. 18.00
  • wtorek, czwartek: godz. 8.00
  • niedziela: (sob) 18.00, 7.30, 9.30, 11.30, 16.00

  Kancelaria parafialna w okresie wakacji czynna bezpośrednio po Mszach świętych, przez 30 min.

 4. Gorące podziękowania dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób włączają się w prace w naszej parafii, za troskę o czystość w kościele i na placu kościelnym, panom za remonty. Dziękujemy wszystkim, którzy uiścili już opłatę za wodę i śmieci na cmentarzu.
 5. Biskup Gliwicki zezwala na uzyskanie jeden raz odpustu zupełnego tzw. Porcjunkuli – w niedzielę (01.08) we wszystkich kościołach parafialnych; warunki odpustu – spowiedź i komunia św., nawiedzanie kościoła, modlitwa Ojcze nasz i Wierzę w Boga, oraz modlitwa w intencjach Ojca Św., oraz wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz naszego Informatora Parafialnego. Jest także do nabycia miesięcznik Różaniec.