XII NIEDZIELA ZWYKŁA (23 – 30.06.2019)

 1. Dzisiejsza nasza comiesięczna kolekta specjalna przeznaczona jest na remonty w naszej parafii – za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień kolekta na parafię, a przed kościołem zbiórka do puszek na żywność dla ubogich.
 2. W sobotę swoją ofiarą materialną z Uroczystości św. Apostołów Piotra i Pawła chcemy wesprzeć Stolicę Apostolską (tzw. Świętopietrze) – za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać, to także Dzień Papieski Franciszka.
 3. Dzisiaj zapraszamy na Uroczyste Nieszpory Odpustowe o godz. 15.00 do parafii Jana Chrzciciela w Biskupicach u nas nabożeństwa popołudniowego w tym dniu nie będzie.
 4. Pielgrzymka Parafialna do Piekar Śląskich odbędzie się w niedzielę 7 lipca – zapraszamy wszystkich chętnych. Tych, którzy chcą udać się na pielgrzymkę autobusem prosimy o zapisy w zakrystii – planowany wyjazd o godz. 7.00 z ul. Zwycięstwa przy schodach – koszt przejazdu – 20 zł (można wpłacać w zakrystii)
  Program pielgrzymki: 7.00 – wyjazd, 7.30 – Godzinki na Placu Rajskim, 8.30 – Różaniec na wzgórzach kalwaryjskich, 10.30 – msza św. – suma w bazylice MB, po mszy przerwa na obiad około 13.00. Droga Krzyżowa z zaleckami za zmarłych (serdecznie zapraszamy parafian do udziału) 14.00 powrót autobusem, około 14.45 zapraszamy na przywitanie pielgrzymów i wspólną koronkę do Miłosierdzia Bożego w naszym kościele o godz. 15.00 (ze względu na brak kapłana w drodze powrotnej nie wracamy pieszo z pielgrzymki).
 5. Od 24 czerwca do końca wakacji w naszej parafii obowiązuje wakacyjny porządek mszy św. W poniedziałek, środę, piątek i sobotę msze św. odprawiane są o godz. 18.00, a we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 8.00, w niedzielę bez zmian. Kancelaria parafialna w okresie wakacji czynna będzie bezpośrednio po mszy świętej. W poniedziałek, środę po wieczornej mszy św. oktawa Bożego Ciała z procesja teoforyczną dookoła naszego kościoła – serdecznie zapraszamy.
 6. Odwiedziny chorych i starszych parafian – sobota (06.07) od godz. 9.00 – prosimy o zgłoszenie ich w zakrystii.
 7. Gorące podziękowania dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób włączają się w prace w naszej parafii, za troskę o czystość w kościele i na placu kościelnym, panom za remont ogrodzenia. Dziękujemy wszystkim, którzy uiścili już opłatę za wodę i śmieci na cmentarzu.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa (numer wakacyjny w cenie 5 zł), czasopism dla młodzieży Miłujcie się oraz naszego Informatora Parafialnego.
 9. Istnieje możliwość zamówienia intencji mszalnych, które zostaną odprawione w czasie obozów wakacyjnych dla dzieci w Bąkowie i ministrantów w Macedonii. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Adrianem.
 10. Pielgrzymki organizowane w naszej parafii:
  • Caritas – zaprasza w lipcu na pielgrzymkę do Sanktuarium MB Okulickiej i do sanktuarium św. Stanisława w Szczepanowie; w programie m.in. zwiedzanie zamku Dębno wyjazd 20.07 Koszt 60 zł + ubezpieczenie. Bliższe informacje i zapisy w siedzibie naszego Caritasu do 17.07. wyjazd o godz. 6.00.