V NIEDZIELA WIELKANOCNA (2 – 9 maja 2021)

 1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na cele naszej parafii – za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. W związku z trwającymi obostrzeniami czekamy na poluzowanie i wytyczne ministerstwa zdrowia, ale mamy nadzieję ze Uroczystość I Komunii św. w naszej parafii odbędzie się w wyznaczonym terminie – niedziela (16.05). Bardzo prosimy rodziców o zarezerwowanie czasu w tygodniu poprzedzającym Uroczystość Komunii Św., na próby i sakrament pokuty. Spotkanie związane z przygotowaniem odbędzie się w niedziele (09.05): godz. 17.00 w kościele. Wtedy już będziemy mieli 100% informacje na ten temat. Bardzo proszę o monitorowanie strony internetowej parafii www.wawrzyniec-mikulczyce.pl
 3. Wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków – wtorek (04.05): godz. 18.00 – Msza św. w intencji strażaków.
 4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych: niedziela (godz. 15.15); poniedziałek – sobota (godz. 17.30).
 5. W tym tygodniu przypada: I środa, I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy do udziału w okolicznościowych nabożeństwach oraz skorzystania z Sakramentu Pokuty:
  • nabożeństwa w intencji powołań – czwartek: po porannej Mszy św.
  • nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa – piątek: po porannej Mszy św.
 6. Msza św. w intencji Róż Różańcowych – piątek (07.05): godz. 18.00. Zapraszamy do udziału Róże Żeńskie, Męską, wszystkie Róże Rodziców wraz z dziećmi, które objęte są modlitwą tych Róż oraz Róże Żon. Spotkanie dla żeńskiej Róży Różańcowej: godz. 16.30 w kościele. Serdecznie zapraszamy.
 7. Odwiedziny chorych i starszych Parafian – sobota (08.05): od godz. 9.00. Prosimy o zgłoszenie ich w zakrystii lub kancelarii.
 8. Dziękujemy panom, którzy pomagają w pracach remontowych, a także paniom za wszelkie prace porządkowe w kościele i na placu kościelnym. Dziękujemy wszystkim, którzy uiścili opłaty za wodę i śmieci na cmentarzu, a także złożyli ofiary za odprawione Msze św.
 9. Rocznica poświęcenie kościoła – za tydzień w niedzielę (09.05) przeżywać będziemy w naszej Wspólnocie 125 rocznicę poświęcenia naszej świątyni. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.30 w intencji całej naszej parafii oraz budowniczych naszego kościoła.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, majowy numer Małego Gościa, miesięcznik Różaniec oraz nasz Informator Parafialny.