II NIEDZIELA ZWYKŁA (17 – 24 stycznia 2021)

  1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na naszą parafię; za tydzień nasza jedyna w roku kolekta specjalna na ogrzewanie kościoła, a przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w Chorwacji w czasie trzęsienia ziemi – za wszystkie ofiary, także te składane indywidualnie w kancelarii lub na konto parafialne składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. Od stycznia wzorem roku ubiegłego jest możliwość przekazania 1% z naszych podatków na rzecz naszej parafii. Każdy rozliczający się podatnik może przekazać swój 1 % na wybrany cel użytku publicznego. Pieniądze przekazane w ten sposób zasilą nasze cele remontowe – bliższe informacje znajdują się w gablotkach i naszym informatorze. Dziękujemy za ubiegłoroczny odpis na rzecz naszej parafii, który ma pod koniec miesiąca wpłynąć na konto parafialne. Jak na razie w chwili obecnej nie ma możliwości rozliczenia 1 % przez wolontariusza na plebanii (jeżeli warunki sanitarno-epidemiologiczne na to pozwolą to będzie taka możliwość).
  3. Msze św. w przyszłym tygodniu sprawowane będą tylko rano o godz. 8.00 (ze względu na tak przejmowane intencje – gdyż w normalnych warunkach trwałaby jeszcze kolęda), a kancelaria parafialna będzie otwarta wg normalnego harmonogramu.
  4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego oraz naszego Informatora Parafialnego. Przy wyjściu z kościoła do nabycia styczniowy numer miesięcznika Różaniec.