II NIEDZIELA ADWENTU (09 – 16.12.2018)

 1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na cele parafialne, a przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Za Tydzień kolekta na parafię. Za wszystkie ofiary składamy gorące Bóg zapłać.
 2. Zapraszamy do udziału w mszach św. roratnich, nie tylko dzieci, ale także młodzież i dorosłych. Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 w naszym kościele, a w sobotę o godz. 8.00.
 3. Caritas naszej parafii, jak co roku organizuje paczki żywnościowe dla swoich podopiecznych (dla dzieci, ubogich rodzin). W dzisiejszą niedziele ustawiona jest w kościele choinka z aniołkami, na których będą podane: wiek dziecka i numer, pod którym kryje się konkretne dziecko. Będą też serca – na dowolne paczki żywnościowe dla ubogich rodzin. Takie drzewko miłości jest nie tylko okazją do dobrego uczynku w adwencie, ale tez okazją do wyrażenia braterskiej solidarności z ubogimi naszej parafii. Paczki z przypiętymi aniołkami czy sercami prosimy o przyniesienie do kościoła (16.12), aby Caritas mógł je roznieść przed świętami do wszystkich potrzebujących. Już dzisiaj wszystkim ludziom o otwartym sercu na drugiego człowieka składamy wielkie i gorące Bóg zapłać. Również od dzisiaj można zaopatrzyć się w świece wigilijnej pomocy rozprowadzane przez nasz Caritas; duże w cenie 12 zł i małe w cenie 5 zł.
 4. Gorące podziękowania dla wszystkich, którzy w ubiegłym tygodniu angażowali się w przygotowanie Kiermaszu Adwentowego; wszystkim ofiarodawcom, dobrodziejom, którzy podarowali nagrody, upiekli pyszne ciasto, przygotowali znakomite potrawy i włożyli swoją pracę i serce w to dzieło. Jeszcze raz wszystkim za wszystko wielkie Bóg zapłać.
 5. Parafian, którzy chcieliby ofiarować choinki do kościoła na Boże Narodzenie bardzo prosimy o kontakt w zakrystii i podanie adresu, gdzie ewentualnie można choinki odebrać.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz i Informatora Parafialnego (z planem kolędy). W zakrystii i kancelarii można nabyć opłatki na stół wigilijny.
 7. W sobotę (22.12) od godz. 9.00 chcemy odwiedzić naszych chorych i starszych parafian z sakramentalną posługą – prosimy o zgłoszenie ich w zakrystii.
 8. Spotkania opłatkowe:
  • Apostolstwo Dobrej Śmierci – w środę (12.12) o godz. 15.00 w domu parafialnym.
  • Róże Różańcowe – w sobotę (15.12) o godz. 16.00 w domu parafialnym.
  • Dzieci Maryi i Ministranci – sobota (15.12) o godz. 19.00 w domu parafialnym.
 9. Zbiórka dla wszystkich zapisanych na film pt. Chleb z nieba w niedzielę (09.12) o godz. 17.40 w Multikinie.
 10. Msza św. w intencji ks. Proboszcza z okazji kolejnej rocznicy urodzin w niedzielę (16.12) o godz. 11.30. Zapraszamy wszystkich parafian, grupy parafialne, poczty sztandarowe do uczestnictwa i wspólnej modlitwy.
 11. Pielgrzymów udających się do Meksyku prosimy o wpłatę pozostałej kwoty za wyjazd do końca grudnia. Są jeszcze miejsca wolna na pielgrzymkę. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.