XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
ODPUST PARAFIALNY KU CZCI ŚW. WAWRZYŃCA
(12 – 19.08.2018)

  1. Dzisiejsza kolekta odpustowa przeznaczona jest na parafię – za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. Bardzo serdecznie witamy wszystkich parafian i gości na naszej uroczystości odpustowej, szczególnie o. kaznodzieję Andrzeja Langa. Życzymy wstawiennictwa i opieki naszego patrona św. Wawrzyńca, niech wyprasza szczególne łaski dla swoich czcicieli. Dzisiaj zapraszamy na uroczyste Nieszpory Odpustowe o godz. 15.00 z ucałowaniem relikwii.
  3. We środę 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP msze św. w porządku niedzielnym. Kolekta z uroczystości przeznaczona jest na cele parafialne. W tradycji ludowej uroczystość ta zwana jest Świętem Matki Bożej Zielnej i w tym dniu błogosławimy kwiaty i zioła w czasie każdej mszy św., – które będzie też można nabyć w dniu 15 sierpnia przed kościołem od parafialnego zespołu Caritas. W tym dniu przypada także metropolitalny obchód odpustu w Sanktuarium w Rudach suma odpustowa o godz. 11.00, a uroczyste nieszpory o godz. 15.00. W naszym dekanacie również odpust ku czci MB w Biskupicach, dlatego zapraszamy na nieszpory odpustowe do Biskupic na godz. 15.00, w naszej parafii w tym dniu nabożeństwa nie będzie.
  4. 16 sierpnia w czwartek – swoją 90 rocznicę urodzin będzie świętował nasz ks. Radca Gerard Wenzel, zapraszamy parafian na mszę św. w Jego intencji na godz. 16.00
  5. Do końca wakacji w naszej parafii obowiązuje wakacyjny porządek mszy św. W poniedziałek, środę, piątek i sobotę msze św. odprawiane są o godz. 18.00, a we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 8.00, w niedzielę bez zmian. Kancelaria parafialna w okresie wakacji czynna będzie bezpośrednio po mszy świętej.
  6. W przyszłym roku w dniach 09-22.02.2019 organizowana jest pielgrzymka z naszej parafii do Meksyku, chętnych proszę o kontakt z ks. Proboszczem.