XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA (13 – 20.10.2019)

  1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii, a przed kościołem zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera dzieci i młodzież z ubogich rodzin. Za tydzień kolekta specjalna na prowadzone remonty w parafii, a przed kościołem zbiórka na misje. Dziękujemy rodzinom naszej parafii za indywidualne wpłaty na konto parafialne i w kancelarii na nasze prowadzone remonty – za każdy dar – serdeczne Bóg zapłać.
  2. Dziś przeżywamy XIX Dzień Papieski. Dzieci Maryi rozprowadzają, jak co roku papieskie kremówki prosto z Wadowic – dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na całoroczne funkcjonowanie grupy. Kremówki są sprzedawane luzem lub spakowane w pudełka (po 4 albo 6 sztuk). Koszt kremówki: 5,50 zł (przy zakupie czterech: 5 zł, a sześciu lub więcej 4,50 zł). Już teraz dziękujemy za okazane serce i wsparcie.
  3. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych w naszej parafii; dorosłych, młodzież i dzieci każdego dnia o godz. 17.15, a w niedzielę o godz. 15.15.
  4. Wszystkich, którzy porządkują groby swoich bliskich na naszym cmentarzu bardzo prosimy o pozostawienie liści i trawy przy alejkach, a nie wrzucanie ich do kontenera na śmieci. Przypominamy, że po skończonej rezerwacji grobu, gdy nie zostanie on przedłużony może być użyty powtórnie bez zgody opiekuna grobu. Wszystkich, którzy zalegają z opłatami cmentarnymi za miejsca na cmentarzu prosimy o kontakt z kancelarią parafialną.
  5. Do czwartku (17.10) można wziąć udział w głosowaniu na jeden z projektów z naszej dzielnicy w ramach Budżetu Partycypacyjnego (VI). Wszystkie szczegóły i informacje znajdują się w Informatorze Parafialnym.
  6. Metropolitarny Kongres Misyjny odbędzie się w sobotę (19.10) w Rudach Raciborskich. Zgłoszenia na wyjazd w zakrystii lub u pana Wiktoria Grychnika do wtorku (15.10). Początek Kongresu o godz. 10.00. Szczegóły w gablotce w przedsionku kościoła.