XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA (10 – 17.11.2019)

 1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na parafię, a przed kościołem zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W przyszłym tygodniu kolekta na parafię i będziemy gościli o. Dominika ze zgromadzenia o. Oblatów, którzy, jak co roku będą rozprowadzali kalendarze misyjne. Dziękujemy rodzinom naszej parafii za indywidualne wpłaty na konto parafialne i w kancelarii na nasze prowadzone remonty – za każdy dar – serdeczne Bóg zapłać.
 2. Bóg zapłać wszystkim, którzy pracowali przy naszym kościele w minionym tygodniu, szczególnie panom i podopiecznym caritas za zgrabienie i wywiezienie liści z terenu naszego kościoła. Dziękujemy również wszystkim, którzy uiścili już opłaty za wodę i śmieci na naszym cmentarzu.
 3. Nabożeństwo na zakończenie tygodnia modlitw za zmarłych w intencji wszystkie dusze czyścowe w dzisiejszą niedzielę (10.11) o godz. 15.15.
 4. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw w naszym kościele:
  • nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – wtorek, po wieczornej Mszy św.
  • modlitwa do Siedmiu Boleści Matki Bożej – środa, godz. 7.25
  • nowenna do Bożego Miłosierdzia – piątek, po wieczornej Mszy św.
  • adoracja Najświętszego Sakramentu – sobota, od godz. 17.00
 5. Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. Matki Teresy zaprasza na mszę św. w intencji wszystkich zmarłych, którzy byli podopiecznymi hospicjum domowego w Zabrzu – w poniedziałek (11.11) o godz. 18.00 w kościele św. Kamila w Zabrzu.
 6. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy w I niedziele Adwentu (01.12) na nasz XII już Kiermasz Adwentowy (od 8.00 do 18.00) gdzie będzie można nabyć poświęcone opłatki wigilijne, stroiki i ozdoby świąteczne, wieńce adwentowe itp., oraz posilić się domowymi potrawami i ogrzać gorącymi napojami w naszej Przytulnej Stodółce. Nasze drogie panie i panów prosimy o upieczenie ciasta na kiermasz, za co z góry z serca dziękujemy. Dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na nowy ołtarz do naszego kościoła.
 7. W niedzielę 24 listopada zapraszam rodziców wraz z dziećmi I-komunijnymi na spotkanie w kościele o godz. 17.00 (obecność obowiązkowa). W trakcie spotkanie omówione zostaną dalsze etapy przygotowania do I komunii św. oraz spotkanie z panią krawcową. Rodziców, którzy nie uregulowali jeszcze opłat związanych z komunią bardzo proszę o ich uregulowania na spotkaniu.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego (numer listopadowy) oraz naszego Informatora Parafialnego. Przy głównym wyjściu z kościoła można także nabyć miesięcznik Różaniec.
 9. W naszej parafii powstaje nowa Róża Różańcowa – będzie to „Modlitwa żon za mężów”. Wszystkie szczegóły znajdują się w Informatorze Parafialnym. Chętnych do podjęcia tej modlitewnej inicjatywy zapraszamy do zapoznania się