XI NIEDZIELA ZWYKŁA (17 – 24.06.2018)

 1. Dzisiejsza nasza kolekta przeznaczona jest na cele naszej parafii, za tydzień nasza kolekta specjalna na malowanie kościoła za wszystkie ofiary składane podczas mszy i w kancelarii składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. W czerwcu (po wieczornej Mszy św.) zachęcamy do wspólnej modlitwy litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. We wtorek (19.06) pielgrzymka Apostolstwa Dobrej Śmierci i Róż Różańcowych do Krakowa-Łagiewnik. Zbiórka dla wszystkich zapisanych o godz. 7.50 na placu kościelnym.
 4. Ostatnia zbiórka dla ministrantów i lektorów, kończąca rok formacyjny i szkolny– w czwartek (21.06) o godz. 19.30 w domu parafialnym.
 5. W piątek (22.06) zapraszamy na mszę św. o godz. 8.00 z okazji zakończenia roku szkolnego wszystkie dzieci, młodzież katechetów, nauczycieli i wychowawców – chcemy Panu Bogu podziękować za wszystkie dobrodziejstwa minionego roku szkolnego. Okazja do spowiedzi dla dzieci w czwartek o godz. 17.30.
 6. W sobotę (23.06) obchodzimy Dzień Ojca. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych ojcach, aby żyjącym Bóg błogosławił, a zmarłych przyjął do swojej chwały.
 7. Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej – wszystkich parafian i kibiców piłki nożnej zapraszamy do wspólnego oglądania i kibicowania. Plan otwarcia naszej Strefy Kibica znajduje się w Informatorze.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego (jest już nowy numer wakacyjny), miesięcznika dla młodzieży Miłujcie się oraz Informatora Parafialnego.
 9. Pielgrzymi udający się do Lourdes – zbiórka przed wyjazdem w sobotę (23.06) o godz. 4.45. Wyjazd o godz. 5.00. Prosimy, aby pamiętać o dowodzie osobistym.
 10. Od poniedziałku (25.06) do końca wakacji będzie obowiązywał wakacyjny porządek Mszy św. W poniedziałek, środę, piątek i sobotę Msze św. o godz. 18.00, a we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 8.00, w niedzielę bez zmian. Kancelaria parafialna w okresie wakacji czynna będzie bezpośrednio po mszy świętej.
 11. Parafialne pielgrzymka do Piekar Śląskich odbędzie się w niedzielę (01.07) – zapraszamy wszystkich chętnych do udziału i wspólnej modlitwy – zapisy w zakrystii.
 12. Zapraszamy na krótkie spotkanie organizacyjne wszystkich zapisanych do czwartej w naszej parafii Róży Rodziców w poniedziałek (18.06) o godz. 18.30 (po Mszy św. wieczornej).
 13. Istnieje możliwość zamówienia intencji mszalnych, które zostaną odprawione w czasie obozów wakacyjnych dla dzieci w Bąkowie i ministrantów w Macedonii. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Adrianem.
 14. Pielgrzymki organizowane w naszej parafii:
  Caritas – zaprasza w lipcu na pielgrzymkę do Nysy; w programie m.in. zwiedzanie Kopalni Złota w Złotym Stoku i miasta Otmuchów wyjazd 21.07 koszt 75 zł + ubezpieczenie + bilet do kopalni. A w sierpniu do Sanktuarium MB Turskiej w Tursku i do Kalisza i Lichenia wraz ze zwiedzaniem zamku Czartoryskich i parku z wybiegiem żubrów. Wyjazd w dniach 18-19.08 koszt 130 zł z noclegiem i niedzielnym obiadem. Bliższe informacje i zapisy w siedzibie naszego Caritasu.