VI NIEDZIELA ZWYKŁA (17 – 24.02.2019)

 1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na cele parafialne. Za tydzień kolekta specjalna na remonty w naszej parafii – za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. W przyszłą niedzielę (24.02) będziemy gościli w naszej parafii świecką misjonarkę komboniankę – Magdalenę Sobokę, która spędziła w Etopii 2 lata, pracując z dziećmi i młodzieżą, a po powrocie do Polski otworzyła ośrodek dla dzieci ulicy. Opowie nam o swojej służbie i powołaniu, a po każdej Mszy św. będzie można wesprzeć to dzieło składając ofiarę oraz nabywając materiały misyjne.
 3. Dziękujemy wszystkim, którzy uiszczają opłatę za wywóz śmieci i wodę na naszym cmentarzu. Przypominamy również, że nieopłacone miejsca pochówku mogą być użyte ponownie, jeżeli opłata o przedłużenie nie zostanie uregulowana.
 4. W okresie ferii zimowych (od 11.02 do 23.02) w dni powszednie, będzie obowiązywał wakacyjny porządek Mszy św.:
  • poniedziałek, środa, piątek – godz. 18.00;
  • wtorek, czwartek, sobota – godz. 8.00.
 5. W czasie ferii kancelaria parafialna będzie czynna bezpośrednio po Mszach św. [przez 30 min.].
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego (jest już nowy numer marcowy), czasopisma dla młodzieży Miłujcie się oraz naszego Informatora Parafialnego.
 7. Od stycznia wzorem roku ubiegłego jest możliwość przekazania 1% z naszych podatków na rzecz naszej parafii. Każdy rozliczający się podatnik może przekazać swój 1 % na wybrany cel użytku publicznego. Pieniądze przekazane w ten sposób zasilą nasze cele remontowe – bliższe informacje znajdują się w gablotkach i naszym informatorze. Dyżur wolontariusza, który pomoże odliczyć 1% na rzecz parafii we wtorki: od godz. 18.30 do 19.30 w kancelarii parafialnej.