“Modlić się, to pójść na spacer z Bogiem,
po to,
by uzgodnić wspólne marzenia”

Ks. Marek Dziewiecki

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do NOWEJ Róży Różańcowej:

O co chodzi?
Nasza modlitwa opiera się na „róży różańcowej”. Ta nasza będzie o tyle specyficzna, że będzie to wspólna MODLITWA ŻON ZA MĘŻÓW.

Każdego dnia za Twojego męża modlić się będziesz Ty oraz 19 innych żon, czyli każdego dnia za Twojego ukochanego męża będzie odmawiany cały różaniec. Twój mąż będzie więc miał zapewnioną opiekę Maryi każdego dnia.

Jak to się odbywa?
„Zbiera się” grupa 20 żon, które tworzą grupę różańcową. Każda z osób odmawia codziennie jedną dziesiątkę różańca w dowolnym dla siebie momencie dnia.

Członkowie róży nie muszą znać się osobiście, ważne że codziennie modlą się za swoich mężów oraz mężów wszystkich członków ich grupy. W ten sposób codziennie żony odmawiają jeden cały różaniec w intencji mężów.

Ile czasu zajmie mi to każdego dnia?
4-5 minut o dowolnej porze Twojego dnia.

Modlitwa dziesiątką różańca to poświęcenie 4-5 minut dziennie, aby mąż miał opiekę przez 24 godziny. Oczywiście, podjęcie modlitwy nie zwalnia nas z konkretnego działania wobec naszych mężów, jednak modlitwa za nich takie działania z pewnością wspomoże.

Co zyskujemy z powodu uczestnictwa w takiej modlitwie?

  1. Dajemy najpiękniejszy prezent naszemu mężowi (i to codziennie) – wszystkie łaski związane z odmawianiem różańca w róży (wiele, wiele łask – pewność, że zawsze, każdego dnia ktoś modli się za mojego męża, nawet wtedy, gdy sama zapomnę – jeśli nikt nie zapomni, to codziennie za naszych mężów odmówiony jest cały różaniec!).
  2. Rozwój naszej osobistej modlitwy.
  3. Zaliczone jest nam jakbyśmy codziennie odmówiły cały różaniec.

Zainteresowanych prosimy o kontakt z Księdzem w zakrystii po każdej Mszy św. niedzielnej.